27. 7. 2020 byl ministrem Adamem Vojtěchem slavnostně představen Národní zdravotní informační portál (NZIP), který se chce stát stabilním a dlouhodobě udržitelným komunikačním kanálem mezi laickou a odbornou veřejností.

Mezi garantované weby, které NZIP využívá, byl zařazen i portál Labtestsonline.cz. Odkaz najdete v sekci Doporučené weby, která obsahuje seznam webových portálů se zdravotnickou problematikou a s odborně garantovaným obsahem. Záměrem této sekce je vytvořit přehled spolehlivých informačních zdrojů, odkud může veřejnost čerpat důvěryhodné informace.

 

Na NZIP jsou publikovány ověřené a garantované informace, které autorizovali přední odborníci české medicíny. Jeho obsah je vytvářen ve spolupráci se zástupci odborných společností, rezortních organizací a vědeckých institucí. Tento portál nabízí ověřené informace z existujících online zdrojů, zveřejňuje nové články a aktuality ze světa medicíny a poskytuje komplexní vyhledávání napříč jednotlivými kategoriemi.

 

Provozovatelem Národního zdravotnického informačního portálu (NZIP) je Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS). Publikovaný obsah je garantován Ministerstvem zdravotnictví ČR. NZIP si klade za cíl, aby veškerý jeho obsah byl před zveřejněním vždy pečlivě zkontrolován odborníky na danou problematiku (primárně Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně a Státní zdravotní ústav) a současně byl srozumitelný laické veřejnosti.