Vše o laboratorním vyšetření

Jak se rodí laboratorní výsledek. Od indikace lékařem až po zhodnocení ve prospěch pacienta.

Ukázky automatizace procesů. Stanovení laboratorních výsledků.

Odběr žilní krve.

Aktuality

Stanovisko CZEDMA k vyšetřování protilátek u onemocnění covid-19

V souvislosti se zahájením očkování vybraných cílových skupin třetí dávkou vakcíny proti onemocnění covid-19 doporučujeme rozšíření možnosti testování protilátek v souvislosti s: 1) vyšetřováním protilátek jako podkladu pro rozhodování o podání vakcíny, 2) uznáváním výsledků protilátkových testů jako důkazu o prodělané infekci (u nevakcinovaných osob), 3) monitoringem vakcinace, 4) uznáváním pozitivní hladiny protilátek jako průkazného vyšetření potvrzujícího bezinfekčnost jedince

Čti více

Superimunita COVID: jedna z největších hádanek pandemie

Lidé, kteří se dříve uzdravili z COVID-19, mají po očkování silnější imunitní odpověď než ti, kteří nikdy nebyli infikováni. Vědci se snaží zjistit proč.

Čti více

Srdeční selhání. Onemocnění, které umíme odhalit, jen musíte přijít včas.

Češi si v souvislosti se srdečním selháním nejčastěji vybaví infarkt, arytmii, anginu pectoris. Srdeční selhání jim nic neříká, a přitom s ním žije v ČR přes 200 tisíc pacientů. A ještě velké množství těch, kteří o svém onemocnění nevědí. V tomto případě je nejdůležitější včasná diagnostika, která prodlouží život pacienta o mnoho let,“ říká pro Lab Tests Online MUDr. Radek Pudil z 1. interní kardioangiologické kliniky FN a LF Hradec Králové.

Čti více

Lab Tests Online - CZ

Lab Tests Online

Generální partneři: Partneři: