Vše o laboratorním vyšetření

Jak se rodí laboratorní výsledek. Od indikace lékařem až po zhodnocení ve prospěch pacienta.

Ukázky automatizace procesů. Stanovení laboratorních výsledků.

Odběr žilní krve.

Aktuality

Ministři zdravotnictví zemí EU přijali nová doporučení pro intenzivnější prevenci rakoviny

V rámci Evropského plánu boje proti rakovině (EU Cancer Beating plan) představila v září Evropská komise nová doporučení k posílení prevence prostřednictvím včasného screeningu rakoviny. Tato doporučení vycházejí z nejnovějších vědeckých poznatků a nahrazují doporučení z roku 2003. Dokument byl schválen 9. 12., kdy se konalo zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO) pod vedením českého předsednictví.

Čti více

Virová, nebo bakteriální infekce dýchacích cest a nová diagnostika

Zlatým standardem v diferenciální diagnostice virových a bakteriálních infekcí dýchacích cest je zejména C-reaktivní protein (CRP), dále se využívají i prokalcitonin a interleukiny. Jaká jsou úskalí jejich použití a jaké nové metody rozlišení etiologie infekčních onemocnění jsou aktuálně vyvíjeny?

Čti více

Vitamin D stále víří vlnu zájmu. Přinášíme odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

O zdravotním přínosu vitaminu D už v dnešní době není pochyb. Ale jak zjistíme, jestli ho máme dostatek? Jaké množství máme brát, jaký koupit. Otázek na primáře Oddělení imunochemické diagnostiky FN Plzeň, prof. MUDr. Ondřeje Topolčana, CSc., jste měli mnoho, proto jsme pro vás vybrali ty nejčastější.

Čti více

Lab Tests Online - CZ

Lab Tests Online

Generální partneři: Partneři: